Povrat vode - koji plaća?

U stanarstvu, odgovornost za mjerenje uređaja poput vodenog sata u osnovi je u posjedniku. Troškovi za dospjeli novi prihod ili zamjena ne smiju se prenijeti na stanar. Ali kako izgleda kao defekt? Razjasnimo.

Koji plaćaju za poslove sa vodenim satom?

Vodeni sat za prebrojavanje natkrivene vode broji ne samo troškovi nastali, također uzrokuje i sebe. Pored cijene za sam uređaj, troškove za novi prihod koji prema kalibracijskom zakonu svih 5 ili. Mora se odvijati 6 godina.

  • Takođe pročitajte - je li moji vodeni satovi neispravan?
  • Pročitajte i električnu bateriju
  • Takođe pročitajte - Handsaker Bosch

Odgovoran za instalaciju i održavanje uvijek je vlasnik kuće - vlasnici kuća moraju stoga pobrinuti za kupovinu, pravovremenu novu reviziju i samo o sigurnosti troškova.

U stanarskom zakupu, posjednik je odgovoran za akviziciju i neophodne nove izmjene - ali to može učiniti prema § 556.1 DE Građanski zakonik i prema §§ 1 i 2.2 Pomaknite regulaciju operativnog troška u računu za komunalne usluge za stanar. U međuvremenu, kompletna zamjena uređaja uvijek se vrši sve više umjesto nove podmornice. To je obično jeftinije. A troškovi za razmjenu uređaja mogu se prenijeti iz stanodavca do stanara. Uvjeti su upravo oni

  • Razmjena uređaja zaista se odvija umjesto novog podnošenja i
  • Položaj troškova u korisnoj kartici Buction Bucly kao 'Contracks Exchange ' izražava se

Ako je vodeni sat neispravan

Ali ako je vodeni sat neispravan i zato treba razmijeniti, stvar izgleda drugačije. U ovom se slučaju stanodavac ne može preklapati troškove na stanaru. Konačno, zamjena uređaja se tada ne odvija umjesto nove podmornice. U § 1.2 Pravilnik o operativnim troškovima uključuju troškove za razmjenu neispravnih mjernih uređaja u apartmanima za iznajmljivanje na troškovima održavanja, koji se uglavnom ne provode na stanaru.

Izuzetak se zatim daje ako je posjednik završio ugovor o kalibraciji i održavanju sa operacijom kalibracije. Mogu se utvrditi sporazumi, prema kojima se usluge popravljanja mogu izvršiti prije zakonskog perioda kalibracije. Ako je to slučaj, posjednik može barem računati za dijelove troškova u računu.