Mašina za hljeb - koja cijena morate očekivati?

Nabavka proizvođača hljeba vrijedi za mnoge ljude. Koju cijenu morate očekivati ​​takvu kupovinu, koje postoje razlike u cijenama, a ono što dobivate za koju cijenu dostupna u ovom postu.

Cijena kategorije za proizvođače hljeba

Većina uređaja kreće se u okviru cijene između 45 i 90 EUR. Samo nekoliko premium uređaja je preko 90 EUR, ispod 45 eura teško je pronaći.

  • Takođe pročitajte mašinu za kruh: koja potrošnja energije očekujete?
  • Takođe pročitajte - uopšte je proizvođač hljeba?
  • Pročitajte i - Koristite proizvođač hljeba - korak po korak upute sa receptima

Različite je ono što dobijate za ovu cijenu. Za neke hrastove mašine postoje dodatne posebne funkcije i opcije postavljanja. Oni uključuju, na primjer:

  • Jam funkcija
  • Funkcija jogurta
  • Miješajući štapove umjesto kuka za tijesto
  • Vještine za različite posebne specifikacije (pica tijesto, deserti)
  • Podesiva gumenjačka diploma za koru
  • Različite razine grijanja (tri treba biti najmanje prisutna, više je povoljno za njihove eksperimente)
  • Automatsko zagrijavanje
  • Tajmer za vremenski prebacivanje

Pored toga, pojedinačni kriteriji igraju ulogu za omjer cijene i performanse:

  • Jačina zvuka u radu
  • Jednostavno čišćenje
  • Moguća količina punjenja (od oko 750 g do 1,5 kg su uobičajene)
  • Rok trajanja i dugovječnost
  • Grijanje (800 W je prosječna vrijednost)

Sve ove funkcije često se dobivaju za uporedive cijene. To omogućava da se omjer cijene i performansi pojedinačnih uređaja bude sasvim drugačiji.

Faktura troškova i koristi na proizvođaču hljeba

Opet i opet postavlja pitanje da li je kupovina proizvođača hljeba vrijedna. Ovo pitanje koje smo istraživali u zasebnom doprinosu, vi ćete pronaći ovdje.

Ovi troškovi mogu se isplatiti vrlo brzo - kao naši računi za troškove i koristi:

Cijena cijene cca.
Mix kruh kruha 0,99 EUR po kg
voda 0,00 EUR
Troškovi električne energije Oko 0,08 EUR
ukupni troškovi 1,07 EUR po kg hljeba
Usporedba cijena RYE miješani kruh od pekara 3,01 EUR po kg (nacionalni prosek)
Usporedba cijena kruha na disku (cijenu prosjek nad različitim sortima) 1,61 EUR po kg

Čak je i pečeni hljeb još jeftiniji od hljeba iz police diskonije. Sa svakim samo-pečenim kruhom, još uvijek štedite oko 50 centi u odnosu na jeftini hljeb bez disku. Dakle, mašina za hljeb se sama plaća sama po sebi.

Savjeti i trikovi Možete pripremiti i kolač za miješanje, slatke hljebe i deserte u mnogim proizvođačima hljeba. Ako koristite ove funkcije, možete zamijeniti mnoge nezdrave bombone kroz znatno zdravije, samoistemljene pečene robe i na taj način vaše tijelo učinite uslugu.